Lising wpływa na popyt

Leasing jest umową elastyczną

Leasing jest to takie wynajmowanie samochodów lub nieruchomości, które wymaga niewiele formalności i umowa może być tak elastyczna, że nie będzie obciążać finansowo leasingobiorcy, to znaczy być obciążeniem ponad jego możliwości. Podpisuje się ją na określoną ilość czasu, w ramach której klient zobowiązany jest do opłat ratalnych za środek trwały, który jest przez niego użytkowany. Trzeba również pamiętać o tym, że leasingowane przedmioty trzeba używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Łatwiej jest uzyskać leasing niż kredyt. Przedmioty leasingowane należą do leasingobiorcy. Po wpłaceniu wykupnego – środek trwały staje się naszą własnością. Chyba, że umowa najmu mówi inaczej. Może też być w niej zapis, o przeniesieniu własności na inne osoby.

Wymagania, którym nie trudno sprostać

Leasing jest doskonałą propozycją nawet dla młodych przedsiębiorców, młodych nie w sensie wiekowym, ale w sensie istnienia jako firma. Banki gotowe są na leasingowanie przedsięwzięć z krótką metryką. Tym właścicielom firm zarejestrowanych od trzech miesięcy. Oczywiście, niedawno założone firmy nie mogą liczyć na tak atrakcyjne i korzystne warunki jak firmy, które na rynku są już od kilku lat i wypracowały sobie odpowiednią pozycję. Każda umowa jak już było wspomniane we wcześniejszym akapicie to umowa elastyczna, konstruowana pod konkretnego klienta. Sytuacja dla przykładu – klient X może być z niej zadowolony ze względu na ustalenia, odsetki, czas spłaty itd, a klient Y już nie, ponieważ prowadzi inną działalność i jego możliwości są także zupełnie inne. Ocena analityczna oby przedsiębiorców jest oceną wielce indywidualną.

Wniosek – na start

Wniosek o leasing jest pierwszym krokiem na drodze do podpisania umowy. A tak naprawdę pierwszym krokiem jest prześledzenie forów, na których wypowiadają się ci, którzy już wcześniej leasingbrali leasing i zadowoleni są z konkretnego leasingodawcy. Warto prześledzić także oferty bankowe. Wiele banków współpracuje z producentami maszyn, dealerami samochodowymi i innymi firmami, dzięki którym mogą nam oddać środki trwałe w leasing. Obecnie, decyzję leasingową od topowych firm można dostać już w kilka minut, gdyż korzystają oni z systemów stworzonych właśnie po to, by jak najszybciej odpowiedzieć klientowi o tym, czy może zostać leasingobiorcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =